Totobo Güncel Giriş Adresi

Bilindiği üzere totobo sitesine artık totobo2.com üzerinden giriş yapılabilir. Daha önce totobo.com ve totobo1.com olarak bilinen totobo giriş adreslerine bir de totobo2.com eklendi.

Totobo.com ve totobo1.com domainlerine Türkiye sınırları içerisinden giriş yasağı getirildiği için bu iki domain adresi ne totobo.com adresine yönlendirildi.

Güncel Totobo giriş adresleri

  • Totobo.com
  • Totobo1.com
  • Totobo2.com

Daha önce rakipbahis6.com dan da giriş yapılıyorken 10 Şubat 2021 tarihi itibari ile artık giriş yapılmıyor. Totobo girişleri sadece yukarıda belirtiğimiz domainler üzerinden giriş kabul ediyor. Bu 3 domain adresi de tek bir yere yönlendirilmiş ve kullanıcı adınız şifreniz ile bu 3 domain adresinden de giriş yapabilirsiniz.

Sahte Totobo Girişlerine Dikkat !

Totobo 12 Yıldır Türkiye‘de kapalı devre olarak yayın yapan ve milyonlarca insana hizmet veren harika bir sistemdir. Yanlız bu kadar harika bir sistem olması bazı düzenbazların iştahını kabartmış ve bu düzenbazlar internet üzerinde sahte totobo siteleri yaratarak haksız kazanç sağlamak istemişlerdir. Totobo bu duruma ne yazık ki kesin bir çözüm bulamamaktadır. Bilindiği üzere internet ortamı ucu bucağı olmayan bir çukur gibidir ve aranan bir şeyi bulmanın kolay olduğu kadar aranan bir şeyi bulmanın da ne çok zor olduğu bir ortamdır. Bu gibi durumlarda çok gelişmiş ülkeler bile kendilerine siber savaş açmış kişi yada kişilere ulaşmakta zorluk çekiyordur.

Bunun altını çizmek istedik çünkü yüzlerce binlerce şikayet alıyoruz bu konuda. Neden totobo bu duruma bir dur demiyor. Diyemiyor, demek istese de diyemiyor. Ve ne yazık ki bu düzenbazlar her geçen gün sayıları artarak devam ediyorlar. Sizlere her ortam da bu gibi dolandırıcılardan nasıl uzak durabileceğiniz konusunda bazı ince ayrıntılara dikkat etmenizi istiyoruz.

Orjinal Olmayan Totobo Siteleri Nasıl Ayırt Edilebilir ?

Bu konuda sizlere çok önemli bir kaç bilgi vereceğiz. Öncelikle dikkat çok önemli. Totobo sitesine giriş yaparken çok dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki Türkiye’nin en büyük bankalarından garanti.com.tr ‘nin bile aynısı yaparak milletin kart bilgilerini ele geçirip bankadaki paralarını çalabiliyorlar. Ne yazık ki bu hala devam eden bir sorun. Peki devlet bunun için bir şey yapabiliyor mu, mutlaka yapıyor ama ne yazık ki sınırlı şeyler yapabiliyorlar. En önemli yaptıkları şey de insanları bilgilendirmek. Bunu da medya yoluyla yada kamu spotu altında paylaşımlarla yapıyorlar. İşte bizim de yapabileceğimiz en önemli şey sizleri bu konuda uyarmak ve dikkat etmeniz konuların altını çizmek.

Öncelikle bu dolandırıcı düzenbazlar totobo sitesinin adına en yakın domain ( alan adı ) alıyorlar ve bu benzer domainlerin içerisine totobo giriş sayfasının aynısını yapıyorlar.

Örnek verecek olursak aşağıda yayınladığımız bir kaç domain’e dikkatlice bakınız. Dikkatlice baktığınız da orjinal totobo giriş adresleri olmadığını fark edeceksiniz.

  1. Totob0.com ( Burada domain alınırken O harfi yerine 0 ( SIFIR ) rakamı alınmış . İşte burada düzenbazlık başlıyor Siz bu siteye girdiğiniz de totobo giriş yaptığınızı zannederek kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriyorsunuz. İşte bu durum da kullanıcı adınız ve şifreniz bu düzenbazların eline geçmiş oluyor.
  2. Totobo01.com ( Yine burada değişik bir domain ile benzer domain haline getirilmiş. Yine dikkatlice bakılmadığın da anlaşılamayacak bir durum. İşte burada yapmanız gereken tek şey acele etmeden açtığınız sayfaya giriş yapmadan önce dikkatlice domain adını ( alan adı) incelemek.

Bu domainler ve benzeri bir çok domainler var. Ayrıca bunların dışında totobo iletişim adı altında alınan domainler var. Amaç google.com üzerinden yapılan aramalarda en üst sıralara çıkmak ve bu üst sıralarda daha çok totobo ile alakalı aramalar yapan ziyaretçilere ulaşmak. Totobo Whasatsap, Totobo Merkez  ve Totobo Almanya gibi bir çok başlıklar altında web siteleri kurarak amaçları daha çok dolandırabilecekleri kişilere ulaşmak.

Birde Sahte Totobo Bayileri Var !

Aman bunlara da dikkat etmelisiniz. Totobo bayilik adı altında bayilik dağıtmaya çalışan oysa ki bayilik dağıtabilecek yetkiye sahip olmamasına rağmen totobo bayisi olmak isteyenlerden para talep edip sonrasında ortadan kaybolanlar var. İşte bunlar da başka bir dolandırma sistemi içerisinde yer alan düzenbazlar. Nasıl ki totobo’da online oyun oynamak isteyenleri dolandırmak için kurulan tezgahlar var ise, totobo bayisi olmak isteyen kişiler için de kurulmuş tezgahlar var. Aman bunlara dikkat edelim lütfen.

Totobogiris.org olarak sizleri bu konularda uyarmak istedik. Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi ama ne yazık ki yazımızda da anlattığımız üzere mümkün olamıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir